środa, 5 lutego 2014

Telefon dopasowany do potrzeb

Telefon dopasowany do potrzeb


Autor: kornpp


W dobie postępu technologicznego rzadko spotkać można osobę nie posiadającą telefonu komórkowego. To urządzenie jest już nieodłącznym towarzyszem życia, szczególnie ludzi młodych i aktywnych zawodowo.


Wybór telefonu komórkowego
Na rynku komórkowym dostępnych jest wiele modeli, producenci prześcigają się w ofercie wprowadzając nowe, bardziej atrakcyjne produkty dla potencjalnych nabywców. Decydując się na zakup pierwszego telefonu lub zamianę na inny model warto przemyśleć kilka kwestii.

Od pewnego czasu tradycyjny telefon komórkowy stał się już niemodny. Największą popularnością wśród użytkowników telefonów cieszą się smartfony. Oprócz podstawowych funkcji dostępnych w starszych modelach, smartfony posiadają całą gamę nowych możliwości, które z powodzeniem mogą konkurować z przenośnym komputerem.

Przy wyborze telefonu komórkowego warto przeczytać recenzje na jego temat w internecie bądź popytać wśród znajomych. Niektóre modele cieszą się większą popularnością i na każdym kroku można spotkać ich użytkowników. Koszt zakupu telefonu zależy tylko od możliwości finansowych konsumenta. Droższe modele są bardziej zaawansowane technologicznie, jednak nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości. Najważniejsze, aby model spełniał oczekiwania nabywcy pod względem funkcji jakie posiada.

„Jeśli użytkownik nie korzysta z internetu, posiadanie zaawansowanego technologicznie smartfona wydaje się być zbędnym wydatkiem. Decydując się na wybór telefonu nabywca powinien wziąć pod uwagę do czego będzie mu służyć. Posiadanie ekranu o przekątnej 5 i pół cala tylko do dzwonienia jest bez sensu, gdyż skraca on znacznie czas trzymania baterii” - doradza specjalista z serwisu teleKrowa.pl

Co brać pod uwagę
Telefon powinien być dopasowany przede wszystkim do potrzeb konsumenta. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na:

  1. Baterię – czas czuwania oraz czas trwania rozmów telefonicznych

  2. Dodatkowe funkcje – słownik T9, organizer, czytnik plików (np. typu Word), stoper, budzik, dyktafon, obsługę Javy, itp.

  3. Wyświetlacz – wielkość oraz rozdzielczość wyświetlacza, czy jest on dotykowy

  4. Multimedia – aparat (w tym rozdzielczość matrycy), funkcje aparatu, radio FM, odtwarzacz MP3 oraz wideo

  5. Ergonomię – wagę, kształt, obudowę

  6. Zawartość zestawu – do telefonu dołącza się standardowo: ładowarkę, baterię, zestaw słuchawkowy, kabel do transmisji danych oraz instrukcję obsługi

  7. Transmisję danych – szybkość pobierania i wysyłania danych, Wi-Fi, Bluetooth


Rynek kusi atrakcyjnymi modelami telefonów, a wybór wśród tylu opcji nie jednemu konsumentowi spędza sen z powiek, do tego operatorzy przyciągają rzesze klientów ofertami telefonów za złotówkę. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę cenę miesięczną abonamentu, ilość rat oraz to jakie pakiety są wliczone w ofertę.


Pozdrawiam

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz